Choroba niedokrwienna serca

Choroba niedokrwienna serca, zwana też chorobą wieńcową, jest poważnym schorzeniem. Najczęstszą przyczyną tej choroby jest zbyt mała ilość tlenu trafiająca do tak ważnego mięśnia, jakim jest serce.

Dzieje się tak zazwyczaj z powodu zbytniego zwężenia naczyń wieńcowych oraz zmian miażdżycowych. Niestety, na chorobę wieńcową większość osób pracuje samodzielnie unikając ruchu oraz odżywiając się w nieprawidłowy sposób. Lekarze podkreślają od lat, że jednym z najskuteczniejszych sposobów na uniknięcie tej choroby jest zdrowe odżywianie się oraz unikanie tych produktów, które mogą podnosić poziom złego cholesterolu.

Cholesterol – wróg zdrowego serca

Nadmiar cholesterolu we krwi może prowadzić do wielu poważnych problemów ze zdrowiem, jest też największym wrogiem zdrowego serca. Odkładając się w naczyniach krwionośnych prowadzi nie tylko do zaburzeń krążenia, zaburzeń rytmu serca, ale także do niewydolności serca oraz zmian miażdżycowych.

By uniknąć problemów związanych ze zbyt wysokim poziomem złego cholesterolu, należy w pierwszej kolejności zadbać o dietę. Trzeba ograniczyć w niej te produkty, które zawierają dużo tłuszczów zwierzęcych, a postawić na świeże warzywa i owoce. Wyjątkowo cennymi produktami, które powinny znaleźć się w diecie, są ryby, jabłka, czosnek oraz siemię lniane. Pomocnikiem w walce z cholesterolem jest też witamina C, która pozwala usunąć jego nadmiar z tętnic i obniżyć tym samym jego poziom.

 

Wrogiem cholesterolu jest również systematyczna aktywność fizyczna. Ci, którzy codziennie ćwiczą lub odbywają przynajmniej 30 minutowe spacery, w naturalny sposób obniżają poziom złego cholesterolu i w przyjemny sposób chronią swe serce przed wieloma problemami zdrowotnymi.

Ponieważ choroby serca są w Polsce poważnym problemem i częstą przyczyną zgonów, placówki medyczne korzystają z licznych sposobów walki z tą grupą chorób. Jednym z ciekawszych rozwiązań są specjalne Programy Diagnostyczne, z których można skorzystać w placówkach medycznych. Dzięki takim kompleksowym badaniom można w porę wykryć niepokojące zmiany, jak np. zbyt wysoki poziom cholesterolu mogący prowadzić do miażdżycy oraz choroby wieńcowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *